XVII FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „LIGA MATEMATYCZNA” – SP3

Autor: administrator dnia 14 maja 2018 Brak komentarzy

18 kwietnia  2018 roku dwoje uczniów  naszej szkoły Maksymilian Pawlik z klasy VI b oraz Paweł Kossowski z klasy VI a brali udział w finale Ogólnopolskiego  Konkursu „Liga Matematyczna” im.  Zdzisława Matuskiego organizowanym przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.  Trzeci  etap konkursu polegał na samodzielnym rozwiązaniu pięciu zadań tekstowych. O końcowej lokacie uczestnika decydowała  suma punktów uzyskanych we wszystkich etapach konkursu. W trzech etapach Maks zgromadził  118 punktów i zajął VII  miejsce  oraz uzyskał tytuł  LAUREAT OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „LIGA MATEMATYCZNA”, a Paweł zgromadził 108 punktów i uzyskał tytuł FINALISTA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „LIGA MATEMATYCZNA Serdecznie gratulujemy.

Opracowanie: p. J. Sulżycka