DZIEŃ EUROPY W SP3

Autor: administrator dnia 13 maja 2018 Brak komentarzy

Klasy IV a i IV d przygotowały apel z okazji Dnia Europy, który obchodziliśmy 9 maja.

Pierwsza część apelu to  krótka historia  procesu integracji krajów Europejskich i powstania Unii Europejskiej, którą przedstawiła klasa IV a. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak przebiegał proces integracji, jak wyglądają flagi krajów należących do Unii oraz jak witamy się w tych krajach.

W drugiej części apelu, uczniowie klasy IV d zaprezentowali przedstawienie w języku niemieckim „Ich suche einen Freund”. To historia kotka, który szuka przyjaciela. Przeplatana piosenkami i wierszykami, które dzieci poznały  podczas lekcji języka niemieckiego w klasie IV.

Opracowanie: p. M. Sylwesiuk

IMG_3600 IMG_3604 IMG_3606 IMG_3612 IMG_3632