Główna » Bez kategorii

Służby Celne – SP3

Autor: administrator dnia 28 marca 2018 Brak komentarzy

Uczniowie klasy III e odwiedzili Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wzięli udział w zajęciach poświęconym Służbom Celnym. Pani Lubomira Hołówka – młodszy aspirant celny opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie, wprowadziła dzieci w świat ceł, akcyz, plombownic oraz zaprezentowała strój służbowy.
Ogromne wrażenie wśród dzieci wywarła spreparowana skóra pumy z Florydy znajdująca się na ekspozycji. Pani Lubomira wytłumaczyła najmłodszym, że to była próba przemytu na lokalny rynek i właśnie zadaniem służb jest zmniejszać takie niewłaściwe zachowania i chronić zwierzęta przed wyginięciem. Przy okazji uczniowie mogli zobaczyć wyroby m. in. buty i portfele z krokodyla oraz inne nielegalne produkty, które są przewożone np. w kołach, beczkach itp. Niewątpliwie była to lekcja pełna emocji… Dziękujemy panu Piotrowi Leszmanowi za zorganizowanie lekcji.

Opracowała: p. Kamila Stańczyk

DSC_2065 DSC_2067 DSC_2068 DSC_2071 DSC_2072

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2020 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress