Główna » Bez kategorii

Wycieczka klas szóstych – SP3

Autor: administrator dnia 30 maja 2017 Brak komentarzy
W dniach 25.-26.05. 2017r. uczniowie klas VI A, VI B, i VI C wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę na Kaszuby.
     Pierwszym etapem zwiedzania było Muzeum Kaszubskie we Wdzydzach Kiszewskich. Ponad stuletni skansen to pierwsze na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu, zawierające zbiory sztuki i przemysłu ludowego. Uczniowie zobaczyli wiernie odtworzone wnętrza dworków, chałup, młynów, warsztatów rzemieślniczych, kościoła i szkoły z okresu od XVII do XX wieku. Dzieciom najbardziej spodobała się lekcja w dawnej szkole: klęczenie na grochu, kaszubskie abecadło, a zwłaszcza dyktando pisane gęsim piórem.
    Kolejnym zwiedzanym miejscem był gotycki zamek w Gniewie – jedna z najpotężniejszych warowni krzyżackich na Pomorzu. Tutaj uczniowie wzięli udział w spektaklu historycznym, podczas którego rycerze popisywali się swoimi umiejętnościami wykorzystywanymi w średniowiecznych bitwach.
    Drugi dzień wycieczki to przede wszystkim podróż po rezydencji wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego w Malborku – największym pod względem powierzchni zamku na świecie, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Prawie trzygodzinna wędrówka po muzealnych wnętrzach, które były niegdyś domem rycerzy, pozwoliła poznać dzieciom wiele tajemnic z ich zakonnego życia.
     Uczniowie wrócili z wycieczki zmęczeni, ale zadowoleni i pełni nowych wrażeń.
  p. J.Kociuba
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2020 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress