Główna » Bez kategorii

Światowy Dzień Czytania Tolkiena w SP3

Autor: administrator dnia 26 marca 2017 Brak komentarzy

„Trójka” nieustannie promuje wszelkie inicjatywy, które wspierają sztukę, kulturę i naukę. W dobie spadku czytelnictwa, nasza szkoła podejmuje różnorodne działania mające na celu zachęcanie uczniów do przeczytania książki. Doskonałym pretekstem do kolejnej akcji czytelniczej był Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W dniu 24 marca uczniowie, rozmiłowani w literaturze fantasy, postanowili przybliżyć swoim kolegom i koleżankom sylwetkę i twórczość Johna Ronalda Reuela Tolkiena. W trakcie apelu, nie tylko ciekawie omówili życiorys i dzieła angielskiego pisarza, ale także pięknie przeczytali fragmenty książek „Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz „Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia”. Uczniowie, słuchający fragmentów prozy Tolkiena, mogli przenieść się do mitycznego Śródziemia, poznać mieszkańców i ich przygody w tym niesamowitym literackim świecie.

Spotkanie z literaturą Tolkiena zostało uwieńczone prezentacją postaci, za które przebrały się dzieci. Po szkolnych korytarzach przechadzali się hobbici, elfowie i inni fantastyczni bohaterowie.

Zespół humanistyczny serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję, w szczególności pani Jolancie Kunert za wykonanie fantastycznej, przepięknej, cudownej i pracochłonnej tablicy dekoracyjnej, panu Markowi Rutowiczowi za wykonanie niezwykle starannej, prawie realistycznej postaci hobbita, również wymagającej dużego nakładu pracy oraz pani Lucynie Swosińskiej za nieocenioną pomoc i niebywałe wsparcie.

Dziękujemy uczniom, którzy nie boją się nowych wyzwań: Izabelli Gończar, Igorowi Kawie, Aleksandrze Makszewskiej z kl. IV b, Sebastianowi  Karbarczykowi, Xavierowi Niżnikowi, Karolowi Wszelakiemu z kl. V c oraz Marcie Pawlikowskiej z kl. VI d. Brawo!

Opracowanie: p. Beata Kalota

20170324_090620 20170324_090830 20170324_090915 20170324_091834 20170324_124309

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2019 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress