Główna » Bez kategorii

Starsi uczą młodszych, czyli świąteczne zajęcia dla pierwszaków – SP3

Autor: administrator dnia 19 grudnia 2016 Brak komentarzy

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy IV zaprosili najmłodszych uczniów naszej szkoły na zajęcia poświęcone tradycjom i zwyczajom świątecznym. Pierwszoklasiści mieli okazję poznać ciekawostki dotyczące gwiazdkowych tradycji w krajach europejskich. Po prezentacji przybyli goście sprawdzili  swoją wiedzę podczas przygotowanego quizu. Pierwszaki świetnie poradziły sobie z odpowiedziami na wszystkie pytania dotyczące świątecznych obyczajów.

Następnie przyszedł czas na zabawę. Uczniowie rysowali portrety Mikołaja i reniferów zgodnie z instrukcją oraz  poszukiwali różnic między otrzymanymi ilustracjami. Na zakończenie mieli okazję obejrzeć galerię  kalendarzy adwentowych  wykonanych na lekcjach języka niemieckiego przez uczniów klas IV-VI. Mamy nadzieję, że nie była to nasza ostatnia wspólna lekcja i pierwszoklasiści chętnie przyjmą  kolejne zaproszenie.

Opracowanie: p. A. Zagdańska

dsc09302 dsc09303 dsc09305 dsc09306 dsc09310 dsc09316 dsc09317 startowe

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2020 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress