Główna » Bez kategorii

Dzień Białej Bransoletki – SP3

Autor: administrator dnia 11 grudnia 2015 Brak komentarzy

10 grudnia w rocznicę podpisania przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka (1948) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Deklaracja ta ustanowiła kanon praw politycznych, obywatelskich i społecznych przysługujących wszystkim ludziom. To pierwszy dokument dotyczący bezpośrednio praw człowieka, który został uzgodniony i przyjęty przez niemal 200 państw. Choć od tej chwili minęło już dużo lat, wciąż są kraje, w których godność ludzka nie jest szanowana.

Od kilkudziesięciu lat 10 grudnia organizowane są konferencje, akcje edukacyjne, manifestacje i konkursy uświadamiające znaczenie praw człowieka, ich treść i sposoby obrony. Szczególną uwagę poświęca się walce z prześladowaniami politycznymi, głodem i ubóstwem.

W związku z tą rocznicą po raz kolejny w naszej szkole obchodzony był Dzień Białej Bransoletki – symbol walki z ubóstwem. Tego dnia uczniowie poubierani w białe bluzki z białymi bransoletkami na nadgarstkach mogli wysłuchać apelu dotyczącego praw dziecka przygotowanego przez uczniów z kl. Ic i IIIc wraz z wychowawcami: p. Magdaleną Jakubowską i p. Marleną Loster oraz Samorządu Szkolnego, którego opiekunkami są: p. Magdalena Jakubowska i p. Agnieszka Wojciechowska. Następnie obejrzeli prezentację „Dzieci Świata”, w której mogli zobaczyć jak żyją i uczą się ich rówieśnicy w krajach afrykańskich i z jakimi problemami borykają się.

Opracowanie: p. M. Loster

P1100038 P1100039 P1100040 P1100042 P1100044 P1100045 P1100041

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2020 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress