Główna » Bez kategorii

„Gry i zabawy dydaktyczne na lekcjach matematyki”

Autor: administrator dnia 26 czerwca 2014 Brak komentarzy

Przez cały rok szkolny w klasie Ic odbywały się lekcje matematyki, na których realizowana była innowacja „Gry i zabawy dydaktyczne na lekcjach matematyki”.

Ideą, która przyświecała innowacji było wykorzystanie gier i zabaw dydaktycznych, aby pokazać dzieciom, że matematyką można się też bawić, a przez to doskonalić określone umiejętności.

Realizacja innowacji uczyła myślenia, planowania, umiejętności słuchania, doskonaliła szybkie liczenie, przeliczanie, utrwalała wiadomości zdobyte na lekcjach matematyki, a także uczyła odpowiedniego zachowania się oraz ciszy podczas zabaw. Obserwując uczniów podczas prowadzenia lekcji i dokonując analizy kart pracy oraz ilości uśmiechniętych buziek, które uczniowie rysowali po zajęciach można stwierdzić, że innowacja przyniosła oczekiwany rezultat – uczyła matematyki bawiąc.

Metody i techniki pracy, które zaproponowałam, umożliwiły osiąganie sukcesu, zaistnienie w grupie, wykorzystywały ruch podczas zabawy. Poprzez zabawę weszliśmy w świat liczb, napotykaliśmy na problemy i podejmowaliśmy próby ich rozwiązania. Gry uczyły dzieci zdrowej rywalizacji, a także umiejętności przegrywania i ponoszenia porażki. Warto w przyszłości rozwijać ich zainteresowania stosując różnego rodzaju gry dydaktyczne, zabawy i ćwiczenia uczące logicznego myślenia.

26.06.2014r. odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym taka lekcja, tym razem miejscem zabawy matematycznej było boisko szkolne. W trakcie konkurencji wyłoniliśmy „Mistrza szybkiego liczenia”, którą została Zuzanna Zabrocka, II miejsce zajęły Julka Adamczyk i Lili Basaj.

Opracowanie: p. M. Loster

Obraz 502Obraz 503Obraz 504Obraz 505Obraz 507Obraz 508

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2020 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress